Głowa pełna myśli – jak wyciszyć je przed snem?

Problemy ze snem dotykają ogromnej części społeczeństwa. Często ma to związek z jakimiś chorobami, zaburzeniami, jednak zdarza się również, że jest to spowodowane nagromadzeniem uciążliwych myśli w głowie. Lęki mają do siebie to, że najczęściej łapią nas po całym dniu wykonywania obowiązków. Pojawiają się w momencie, kiedy chcesz odpocząć od zgiełku i choć Ty liczysz na to, że w końcu się zrelaksujesz, to one Ci na to nie pozwolą. Trzeba znaleźć sposób na to, aby móc swobodnie pójść spać, dając tym samym komfort swojemu ciału i psychice.

Odwrócenie uwagi od myśli

Gdy uporczywe myśli nie dają Ci spać, dobrym sposobem jest odwrócenie od nich uwagi. Jedną z najlepszych metod jest tzw. liczenie baranów. Może się to wydawać nieskuteczne i dosyć abstrakcyjne, jednak naprawdę potrafi pomóc. W rzeczywistości nie muszą to być barany, może to być cokolwiek tylko Ci odpowiada. Ważne, abyś po prostu przeniósł na to swoje myśli. Oprócz tego dobrze może się sprawdzić medytacja. Skupiając się na każdej poszczególnej części Twojego ciała, w końcu odczujesz zmęczenie i jednocześnie spokój, dzięki czemu sen przyjdzie do Ciebie szybciej.

Joga przed snem

Jednym z niezawodnych sposobów na wyciszenie się okazuje się być uprawianie jogi. Potrafi ona uspokoić myśli i harmider w głowie tak dobrze, jak robi to medytacja. W trakcie relaksuje się zarówno ciało jak i umysł człowieka. Działa ona bardzo pozytywnie na cały układ nerwowy, dzięki czemu znacznie łatwiejszym staje się odłożenie wszystkich myśli, które znajdują się w Twojej głowie na dalszy plan. Dzięki temu nie będą one stanowiły dla Ciebie problemu w momencie zasypiania.

Dualizm prokrastynacji

Prokrastynacja nie kojarzy się raczej z niczym pozytywnym. Nic dziwnego, ma ona negatywny wpływ na funkcjonowanie człowieka. Odkładanie wszystkiego na później może sprawić, że nie wykonując tego będziesz odczuwać stres, a co za tym idzie nocami myśli o tym będą Cię gnębić. Warto postarać się rozwiązywać problemy na bieżąco. Nie jest to proste, jednak może przynieść same plusy. W życiu możesz mierzyć się z wieloma problemami, które nie są dla Ciebie łatwe do rozwiązania. Zdrowie, finanse, to najczęstsza zmora osób dorosłych. Aby zmniejszyć swoje lęki warto jest zainwestować w ubezpieczenie życiowe dla rodziny. Wiadomym jest, że nie załatwi to wszystkich problemów, jednak pozwoli poczuć się trochę bezpieczniej. W końcu poczucie bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka, która niezaspokojona będzie dawać się we znaki nawet utrudniając zasypianie. Jeśli chodzi o drugą stronę prokrastynacji, to może ona przynieść pewnego rodzaju wytchnienie. Są osoby na które działa ,,odkładanie myślenia’’. Być może będzie to też Twój sposób!